İç Hastalıkları (Dahiliye)

Sağlık Personeli

İlgili Makaleler

Gebelik Diyabetinde beslenme Nasıl Olmalı?

Hayatında hiç diyabet sorunu yaşamayan kadınlar, gebelik döneminde şeker hastalığı ile tanışabiliyor! Hamilelerin yüzde 2'sinde gebelik diyabetinin ortaya çıkabildiğine dikkat çeken Medical Park Bahçelievler Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Emel Unutmaz, bu durumda gebelikte doğru ve bilinçli beslenmenin daha fazla önem taşıdığını belirtiyor:

4034 Kez izlendi

Mikrobik ishaller yazın artıyor

Yaz aylarıyla beraber artan yaz ishallerinin ciddi sorunlara yol açabildiğini belirten Samsun Park Özel Tıp Merkezi Gastroenteroloji Uzmanı Uzm. Dr. Ömer Faruk Yolcu, "Mikrobik ishallerin hemen hepsi 24 saatten fazla devam eder ve hemen hepsi ilaç tedavisi almadan düzelmez. Bu nedenle, 24 saatten fazla süren ishallerde en yakın sağlık merkezine başvurularak muayene olunması ve tetkik yaptırılması gerekir" diyor.

3711 Kez izlendi

İdrar Kaçırma Hastalığından Utanmayın

Kişinin sosyal yaşantısını yakından etkileyen idrar kaçırma problemi, 35 yaşın üzerindeki her 5 kadından birinde görülüyor. Özellikle çalışan kadınlarda depresyona yol açan idrar kaçırma rahatsızlığını önlemek için bol su içilmesi, diyetten kaçınılması, kahve ve kola tüketiminin azaltılması öneriliyor.

3671 Kez izlendi

Diyette Yapılan Yanlışlıklar

Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte deniz ve güneş mevsiminin de açılmasına da sayılı günler kaldı. Tatil öncesi kışın aldığımız kilolardan kurtulmak sağlığımızı tehlikeye sokacak şok ve tek gıda diyetlerinden uzak durmamız gerekiyor. Yanlış diyet sonrasında vücudumuzda bazen tamir edilmeyecek hasarlar ve hastalıklar ortaya çıkabiliyor. İşte bunların en önemli 10 tanesi Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi'nden İç Hastalıkları Uzmanı Dr.Yavuz Furuncuoğlu anlattı.

3342 Kez izlendi

Bahar yorgunluğunun nedeni negatif iyonlar

Sağlık Köşesi Ana SayfaSağlik BilgileriSağlık KöşesiBahar yorgunluğunun nedeni negatif iyonlar Geri Medical Park Antalya Hastane Kompleksi İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Hayati Yağmur, bahar aylarında çok yaygın olan, yorgunluk, bitkinlik şikayetlerinin bahar yorgunluğu olabileceğine dikkat çekerek "Bu dönemde bazı kişilerde iyon dengesi bozulur ve negatif iyonlar çoğalarak yorgunluk oluşur. Bu durum iyon dengesi sağlanıncaya kadar devam eder" diyor.

3059 Kez izlendi

Diabetik Retinopati (Şeker Hastalığının Göze Etkileri)

Diyabetin göze etkileri konusunda bilgi veren SAMSUN PARK Tıp Merkezi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ali Tarık SAKOĞLU; Gözün iç kısmını çevreleyen retina dediğimiz katmanda damarlar(arterler ve venler ) bulunmaktadır.

2881 Kez izlendi

Paylaş

Medical Park

Ortopedi ve Travmatoloji ve 52 daha

Sabit hat: +90 212 227 1100
Sabit hat: +90 444 44 84
E-posta: international@medicalpark.com.tr


İç Hastalıkları (Dahiliye) Alt Expertises