Diyet ve Beslenme Danışma Merkezi

İlgili Makaleler

Gebelik Diyabetinde beslenme Nasıl Olmalı?

Hayatında hiç diyabet sorunu yaşamayan kadınlar, gebelik döneminde şeker hastalığı ile tanışabiliyor! Hamilelerin yüzde 2'sinde gebelik diyabetinin ortaya çıkabildiğine dikkat çeken Medical Park Bahçelievler Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Emel Unutmaz, bu durumda gebelikte doğru ve bilinçli beslenmenin daha fazla önem taşıdığını belirtiyor:

4181 Kez izlendi

Çocuklarda Kabızlığı Önemseyin

Çocuklarda dışkılama ile ilgili sorunlar bazen çok ciddi sıkıntılara neden olabilmektedir. Bu sorunlardan en önemlileri de kabızlık, dışkı kaçırma (enkoprezis) ve kilot kirlenmesi (soiling)'dir. Bazen bu sorunlar öylesine büyüktür ki, karşıdaki hekim bile zaman zaman çaresizlik içinde kalıp, acaba başka ne yapabilirim diye düşünmek zorunda kalabilir.

4090 Kez izlendi

Ödemden Kurtulmanın Yolları

Yüzüğünüz Parmağınıza Olsun İstiyorsanız Beslenme Alışkanlıklarınızı Değiştirin

3732 Kez izlendi

Diyette Yapılan Yanlışlıklar

Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte deniz ve güneş mevsiminin de açılmasına da sayılı günler kaldı. Tatil öncesi kışın aldığımız kilolardan kurtulmak sağlığımızı tehlikeye sokacak şok ve tek gıda diyetlerinden uzak durmamız gerekiyor. Yanlış diyet sonrasında vücudumuzda bazen tamir edilmeyecek hasarlar ve hastalıklar ortaya çıkabiliyor. İşte bunların en önemli 10 tanesi Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi'nden İç Hastalıkları Uzmanı Dr.Yavuz Furuncuoğlu anlattı.

3449 Kez izlendi

Uzun Kış Geceleri İçin Sağlıklı Abur Cubur Önerileri

Uzun kış gecelerinin ve kış depresyonunun abur cubur tüketimini artırdığını söyleyen Medical Park Fatih Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevil Nas Can: Doğru abur cuburları seçerseniz hem sağlığınızı hem kilonuzu koruyabilirsiniz. Örneğin; cips ve hazır pastane ürünleri yerine yağsız patlamış mısır veya kestane, gazlı içecekler yerine sahlep ve boza, çikolata ya da şekerlemeler yerine dondurma tercih edebilirsiniz.

3393 Kez izlendi

Sınav Döneminde Beslenme

Çocuklar 27 Mart Pazar günü yapılacak YGS sınavına hazırlanırken, aileleri de stres sardı. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gizem Keservuran; sınav döneminde çocuklarıyla birlikte strese giren anne ve babalara, çocukların başarısını ve motivasyonunu artırabilecek beslenme formülleri verdi:

3355 Kez izlendi

Paylaş

Medical Park

Ortopedi ve Travmatoloji ve 52 daha

Sabit hat: +90 212 227 1100
Sabit hat: +90 444 44 84
E-posta: international@medicalpark.com.tr